Farnost Vinařice

Vinařice

Farní kostel sv. Jiljí, původ roku 1356, zachovaný gotický presbytář. Zařízení z roku 1781 od J. Turnovského, obraz od J. Kramolína. Kostel byl bohatě zdobený, na konci 20. století bohužel poškozen vykradením mnoha krásných soch. Bohoslužby pravidelně jednou za 14 dní.

V roce 2018 provedena oprava vnějšího pláště presbytáře a pilířů vstupní branky.

Břínkov

Kaple Panny Marie, pozdně barokní, s hezkým průčelím a zvonicí na střeše. Patří obci, bohoslužby se zde nekonají.

Divice

Kaple sv. Anny, zvenčí i zevnitř velmi zachovalá, bohoslužby výjimečné.

Dřevíč

Kaple sv. Václava, výjimečné místo, které je opředeno velkou historií. Původně barokní kostel, jehož loď byla ubouraná a presbytář upraven na kapli. Vnitřní zařízení rozkradeno. Bohoslužby výjimečné.

Hvížďalka

Obec nemá kapli.

Kocanda

Kaple neznámého zasvěcení ve vlastnictví obce.

Kozojedy

Kaple neznámého zasvěcení.

Smilovice

V horní části chmelnic se nalézá barokní socha sv. Markéty. Pobožnosti se zde nekonají.